KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12246008

nr 1224 6008

Johan Kindborg

(1861-1907), Sverige

Oljemålning, 1883, Stockholm, signerad. Månsken. Olja på duk, 54x77

Kondition: slitage

Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 10 december 2018
kl 20:09:56

  • Klassiska
  • 10 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Johan Kindborg

Läs mer om Johan Kindborg